Ministria e Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit

“Kënaqësi t’ju kem këtu. Mendoj se jeni ministrja e parë e Kulturës nga Shqipëria që na vizitoni”. Me këto fjalë ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro-Furxhi u prit të hënën në Bruksel nga komisionerja e BE-së për Arsimin, Kulturën, Rininë e Shumëgjuhësinë, Andrulla Vassiliou.

Kronika e plotëTop Channel